Абай облысы ББ
«Бизнес және сервис колледжі» КМҚК

«Заманауи әдістер мен технологияларды қолданудың жаңа үрдістері» семинар –практикумы

2018 жылының 24 желтоқсанда Шығыс Қазақстан облысының  колледж  әдіскерлерінің  әдістемелік бірлестік  аясында «Заманауи әдістер мен технологияларды қолданудың жаңа үрдістері» атты семинар –практикум өткізілді.

Семинардың мақсаты: Оқытушылардың кәсіби шеберлігін дамыту, тәжірибе алмасу, колледждің білім беру үдерісінде инновациялық технологияларды қолдану арқылы білім сапасын арттыру.

Колледжде инновациялық технологиялар белсенді енгізілуде:

• Модульдік-құзыреттілік тәсіл негізінде базалық кәсіби практикалық-бағытталған білімді ұсыну.
  • Оқушылардың жеке ерекшеліктерін дамыту.
  • Танымдық іс-әрекетті жандандыру.
  • Креативтілікті қалыптастыру, командада жұмыс істей білу.

Оқытуда модульдік-құзыреттілік тәсіл белсенді енгізілуде, сабақта студенттердің білімі критериалды бағалау әдісі  бойынша бағаланады.

Семинар-практикумда 6 ашық сабақ көрсетілді. Оқытушылардың сабаққа қатысқан сабақтарына талдау оқытушылар әр түрлі тиімділік дәрежесімен саналы түрде белгілі педагогикалық технологияны іске асыратынын көрсетеді.

Сабақтарда модульдік - құзыреттілік оқыту технологиясы, ақпараттық-коммуникациялық технология, топтық жұмыс әдістері, жаңартылған білім беру мазмұнының элементтері, мотивация формалары, сабаққа психологиялық көңіл-күй, Блум әдісі, ассоциативті әдіс, инсерт, кластер, джигсо және басқа да инновациялық технологиялар әдістері мен стратегиялары қолданылды.

Теорияның практикамен өзара байланысын жүзеге асырудың дәстүрлі әдістерімен қатар, техникалық оқу орындарында білікті жұмысшы кәсіптерді даярлау кезінде оқытудың бинарлы моделі оын алады: екі оқытушының өзара іс-қимылы.

«Қонақ үй шаруашылығын ұйымдастыру» мамандығы,  «Швейцар», «Кутуші», «Әкімшілік», «Әкімшілік көмекшісі» біліктілігі бойынша бинарлық сабақ, модульдік-құзыреттілік тәсіл технологиясы бойынша теорияның практикамен өзара байланыс принципін жүзеге асыратын арнайы пәндер оқытушылары Липатова Елена Бейсенкалиевна және Ошақпаева Меруерт Аскерджановна колледждің оқу қонақ үйінде көрсетті. Студенттердің білімі критериалды бағалау бойынша бағаланды.

Сонымен қатар «Іс қағаздарын жүргізу және мұрағаттану» мамандығы бойынша,»Хатшылық іс», «Іскерлік мәдениет» модульдері негізінде кіріктірілген сабақ көрсетілді. Сабақты арнайы пәндер оқытушылары Аблахатова Ардақ Амангелдіқызы мен Кундукова Маншук Тлеуғазықызы өткізді.

«Есеп және аудит» мамандығы бойынша «Бухгалтерлік есеп негіздері», «Қаржылық есеп» пәндері бойынша «Кәсіпорындардағы ұйымдастыру және түгендеу» тақырыбы бойынша іскерлік ойын түріндегі кіріктірілген сабақты арнайы пән оқытушылары Какимова Динара Болатбекқызы, Разбекова Жұлдыз Жеңісқызы көрсетті.

Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Қантарбаева Индира Сакеновна сабақты шығармашылық тұрғыдан,   театрлық  көріністер  көрсете отырып өткізді.

Информатика пәнінің оқытушысы Қайырбекова Ляззат Қайырбекқызы Plikers, Kahoot бағдарламаларын, Блиц әдісін қолдана отырып, ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданды.

Арнайы пәндер оқытушысы Сексенбаева Зухра Газизовна «Киімдерді үлгілеу» пәнінде «Түйреу  тәсілімен киімдерді үлгілеу» тақырыбын оқу барысында топтық жұмыс әдістерін, критериалды бағалау элементтерін көрсетті.

Семинар аясында «Заманауи әдістер мен технологияларды қолданудың жаңа үрдістері» атты коучинг және әдістемелік көрме өткізілді.

Абай облысы ББ «Бизнес және сервис колледжі» КМҚК

Колледжде инновациялық технологиялар белсенді енгізілуде:

• Оқушылардың жеке ерекшеліктерін дамыту.
  • Танымдық іс-әрекетті жандандыру.
  • Креативтілікті қалыптастыру, командада жұмыс істей білу.

Бизнес және сервис колледжі - Абай облысы және Қазақстан республикасының сервис, экономика және басқару саласындағы техникалық және кәсіптік білім берудің үздігі, корпоративті менеджменттің тиімді жүйесін меңгерген оқытушылар мен білімгерлердің, жұмыс берушілердің тағы басқа қызығушылық танытқан жақтардың мүддесіне сай қызмет ететін инновациялық білім беру мекемесі.

«Бизнес және сервис
колледжі» КМҚК